لوله کشی آب و فاضلاب تهران

لوله کشی آب تهران 09125866736 لوله کشی فاضلاب تهران

لوله کشی آب تهران و ساختمان و جدا کردن لوله کشی آب سرد و گرم باید بر شیوه ای صحیح کار لوله کشی را به انجام رساند، این لوله کشی باید طبق اصول انجام گیرد تا آب در ساختمان به گونه ای مناسب منتقل شود و دچار نشتی یا ایرادات دیگر نشود.

با لوله کشی آب تهران، صحیح ساختمان و صرف وقت و هزینه اولیه، از پرداخت هزینه های جانبی برای تعمیر و تصحیح لوله کشی نامناسب جلوگیری کنید.

لوله کشی آب تهران

لوله کشی آب تهران

لوله کشی ساختمان ، از جمله مسائلی است که در عرصه امکانات رفاهی مطرح می شود ، به گذشت زمان انسان ها برای این که آب (که جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان است ) را همیشه در دسترس خود داشته باشند ، اقدام به انجام لوله کشی ساختمان کردند. لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان اگرچه شاید در نگاه اول شبیه به هم به نظر برسند ، اما از نظر اجرا و کاربرد کاملا متفاوت بوده و محاسبات و فرضیاتی کاملا مجزا دارند.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی سرد و گرم

سیستم لوله کشی آب تهران از مهمترین و حیاتی ترین بخش های تاسیساتی ساختمان های مسکونی و تجاری است. آنقدر مهم که مثلا اگر مواردی مثل نشتی های کوچک به موقع رسیدگی نشوند هزینه سنگینی روی دست صاحب ساختمان می گذارند. فشار پایین آب همانقدر که روی اعصاب است ممکن است نشان دهنده یک نشتی بزرگ در پی و دیوارهای ساختمان و خسارت های سنگین باشد. در خانه های قدیمی شاید امن ترین کار این است که یکباره کل لوله کشی قدیمی خانه را کورکنیم و لوله کشی جدید و روکار را برای جلوگیری از خطرات و هزینه های احتمالی آتی جایگزین کنیم.

لوله کشی در تهران

لوله کشی در تهران

کارهای لوله کشی آب تهران و تاسیسات را حتما باید به افراد متخصص و باتجربه سپرد. خلاصه که این مورد نه شوخی بردار است و نه می شود سر و ته ش را سر دستی بهم آورد. بعضی وقت ها ممکن است هزینه کارهای لوله کشی آب ساختمان خیلی بیشتر از تصور ما آب بخورد چون مثلا لوله کش مجبور می شود دیوارها یا کف را بشکافد و تخریب کند و طبیعتا بعد هم بازسازی و تر و تمیز کاری. بیشتر متخصصین لوله کشی آب ساختمان هزینه ها را بر اساس مواد و مصالح مصرفی و همچنین میزان کار مورد نیاز اعلام می کنند. انجام و به پایان رساندن پروژه های لوله کشی ممکن است از یک روز تا دو سه هفته زمان ببرد و همین موضوع شاید تعیین کننده ترین مساله در هزینه نهایی کار است.

اندازه و حجم کار

هر چه ساختمان بزرگتر باشد متراژ لوله گذاری و کار بالاتر می رود. هر چه تعداد اتاق ها و بخش ها و طبقات بالاتر برود پیچیدگی و سختی کار افزوده می شود. بنابراین هزینه لوله کشی آب خانه های چند خوابه و چند طبقه بیشتر از خانه هایی با همان متراژ اما تعداد بخش های کمتر است. هزینه لوله کشی با افزایش تعداد انشعابات مثل سینک های ظرفشویی و شیرآلات و سرویس های بهداشتی هم طبعا افزایش می یابد.

نوع لوله

لوله کش ها این روزها معمولا یکی از انواع این سه نوع لوله را در کارها استفاده می کنند:

  • لوله های آهنی و فولادی گالوانیزه

  • لوله های چدنی

  • لوله های پلاستیکی و PVC

لوله های گالوانیزه که برای آبرسانی و فاضلاب منازل و ساختمان ها استفاده می شوند ارزان تر تمام می شوند و زیاد مقبول سازندگان جدید و امروزی ساختمان ها نیستند. لوله های چدنی که هنوز هم پرکاربردترین انواع لوله در اجرای تاسیسات زیربنایی فاضلاب هستند کمتر در پروژه های کوچک داخل خانه کاربرد دارند. لوله های پلاستیکی که معروف ترین و رایج ترین انواع شان با نام کلی PVC شناخته می شود، امروزه در بیشتر مصارف خانگی چه به عنوان جایگزینی برای لوله های پوسیده توکار و چه به عنوان ساختار پایه ای لوله کشی آب یک ساختمان کارکرد دارند.

جمع کردن لوله کشی قدیمی

بعضی از لوله کشی آب تهران، هزینه جداگانه ای برای جمع کردن لوله های قدیمی و پوسیده خانه طلب می کنند و بعضی دیگر این هزینه را هم در مجموع هزینه کلی در نظرگرفته و اعلام می کنند. البته در بسیاری از موارد با توجه به حجم بالای تخریب مورد نیاز برای جمع کردن شبکه لوله کشی قدیمی، نه به صرفه و نه منطقی است که این کار انجام شود که در این صورت شبکه قدیمی لوله گذاری را به اصطلاح کور کرده و یا بخش های آسیب دیده را از مدار سراسری خارج می کنند.

لوله کش تهران

لوله کش تهران

امروزه بسیاری از تاسیسات منازل و لوله های سرد و گرم یا تهویه، پس از طراحی و اجرای سقف کاذب کارگذاری می‌شوند. پس از انجام لوله کشی رابیتز بندی انجام شده و سقف کاذب آلومینیومی یا کناف یا هر نوع دیگری که با سلیقه و بودجه مشتری هماهنگ باشد نصب می‌شود.

تخریب و بازسازی

برخی از لوله کش ها کار تخریب و بازسازی را هم خودشان انجام می دهند یا می توانند با تیمی که به اینجور کارها وارد است هماهنگ کنند و بعد از پایان کار لوله کشی بازسازی را به عهده آنها بگذارند. اما در صورتی که هیچکدام از این موارد اتفاق نیافتد پیداکردن یک بنا که این کارها را انجام بدهد خیلی سخت نیست. فقط مهم است که قبل از شروع کار لوله کشی حتما این موارد را با متخصص مطرح کنید تا قبل از پایان کار حتما آماده ی بازسازی باشید.

سختی آب

سختی آب در برخی از مناطق شهری تاثیر جدی بر روی پوسیدگی و عمر شبکه لوله کشی آب ساختمان می گذارد. اگر در مورد سختی آب منطقه ای که در آن زندگی می کنید اطلاعات موثق و کافی دارید حتما با متخصص در این مورد مشورت کیند تا این مساله را در تصمیم گیری برای اجرای کار درنظربگیرد.

مجوزهای لازم اداره آب و فاضلاب

این مورد البته از آن مواردی است که یک متخصص کاربلد و باتجربه از آن به خوبی آگاه است و حتما با سفارش دهنده کار مطرح خواهد کرد، اما بد نیست که هنگام فکرکردن به کارهایی مثل جابجا کردن کنتور آب یادتان باشد که این مورد بدون اطلاع و کسب مجوز از اداره آب و فاضلاب منطقه امکان پذیر نیست.

مزایای انجام لوله کشی به صورت اصولی و استاندارد

تجربه همواره گواه بر این مدعا بوده است که رعایت استانداردها و قوانین لوله کشی ، مزایا و فواید متعددی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

لوله کشی فاضلاب تهران

لوله کشی فاضلاب تهران

الف ) رعایت ایمنی در لوله ها ( در لوله کشی صحیح اثرات سرعت آب و حرکت فاضلاب در لوله ها کنترل می گردد.)

ب ) بهینه سازی و صرفه جویی اقتصادی در امر لوله کشی آب تهران

ج ) استفاده بهینه از تاسیسات و تجهیزات مربوط به لوله کشی ساختمان

د ) جلوگیری از دوباره کاری و اشتباهات به علت جلویگیر از اعمال سلیقه شخصی

با توجه به موارد بالا ، لوله کشی آب و فاضلاب بر اصول و قوانینی کاملا علمی تکیه می کنند . وجه مشترک این قوانین این است که بر طبق این قوانین ، می بایست نکات بهداشتی در اولویت انجام لوله کشی آب و یا فاضلاب قرار گیرد .

لوله کشی آب تهران

بر این اساس ، می بایست توجه داشت که مثلا اولا لوله ها از کجا عبور کنند که احتمال آسیب دیدن لوله ها کم شود ( مثلا از خاک ها و محل هایی که احتمال خوردگی دارد حتی الامکان عبور نکنند) ، ثانیا این که مثلا لوله های فاضلاب باید قدری پایین تر از لوله های آب باشند . (برای این که اگر لوله فاضلاب بالاتر باشند احتمال مخلوط شدن در صورت نشت لوله ها وجود دارد.)

به علاوه در لوله آب باید فشار لازم و مورد نیاز اهالی منطقه را تامین نماییم . اما در لوله کشی فاضلاب باید این نکته رعایت شود که سرعت فاضلاب آن قدر کم نباشد که گیر کردن فاضلاب در لوله باعث شود که لوله کلا بند شود.

مجموعه همه این ها ، استانداردهایی را برای لوله کشی آب و فاضلاب تشکیل می دهند.شرکت تهرانیان